W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 i wydawanymi tymczasowo przepisami trudno jest nam na obecny moment określić dokładny termin rozpoczęcia kursów, czarterów, rejsów i egzaminów. Zniesiono zakaz przemieszczania się, ale wciąż kilka zapisów prawnych powoduje wiele wątpliwości, część jest wzajemnie sprzecznych i powoduje formalne i realne trudności. W związku z tym poprosiliśmy departament prawny ministerstwa sportu (to ministerstwo nadzoruje egzaminy na patenty żeglarskie i motorowodne) o interpretację i wyjaśnienie obecnych przepisów.

Jak tylko przepisy będą jednoznaczne lub dostaniemy konkretną interpretację z ministerstwa sportu uruchomimy szkolenia, czartery, rejsy i egzaminy.

Do tego czasu zachęcamy morskich żeglarzy do angielskich szkoleń RYA online: SRC, Day Skipper shorebased, Yachtmaster Offshore shorebased, Yachtmaster Ocean shorebased.

Pozostałych klientów prosimy o jeszcze trochę cierpliwości.

Osoby, które z powodu obaw o zdrowie, zmiany terminów lub obaw o sytuację ekonomiczną chciałyby zrezygnować ze szkoleń/rejsów prosimy o kontakt mailowy – w takim wypadku będziemy dokonywać zwrotów wpłaconych zaliczek w ciągu kilku dni.