kliper

Witamy na kliper.net.pl

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się szkołą żeglarstwa z wieloletnim doświadczeniem o zasięgu ogólnopolskim.

Nasza szkoła żeglarstwa jest największa w zachodniej Polsce pod względem szkoleń zrealizowanych w ciągu roku. Działamy głównie na terenie województw Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Lubuskiego, ale sporo szkoleń robimy również wyjazdowo w innych miejscach. Szkolenia i rejsy organizujemy na własnym sprzęcie. Posiadamy własny, stalowy pełnomorski jacht typu bruceo, przeznaczony do oceanicznych rejsów, 2 jednostki pełnomorskie do szkoleń na jachtowego sternika morskiego i rejsów bałtyckich i kilka jednostek śródlądowych, zarówno żaglówek (w tym nowoczesne Corvette 600) jak i motorówek (nowy Bolhorn).

Jesteśmy też liderem rynku szkoleń na radiooperatora SRC w systemie RYA. Szkolimy na własnych, nowoczesnych radiotelefonach z DSC znanych firm (Raymarine, I-com).

Nasze szkolenia są prowadzone na dobrym poziomie, o czym świadczy bardzo wysoka zdawalność egzaminów.

Prowadzimy szkolenia na patent  żeglarza jachtowego oraz na stopnie i licencje motorowodne, które odbywają się  w Poznaniu i Szczecinie oraz na Mazurach , a chętnym do  zdobycia doświadczenia na wodach morskich  proponujemy kurs na  patent jachtowego sternika morskiego (dawny sternik jachtowy) w Szczecinie Dąbiu i na zachodnim Bałtyku. Naszą  największą atrakcją są rejsy śladami Piratów z Karaibów organizowane od kilku lat.

Oferujemy szkolenia na

jachtowego sternika morskiego

(dawnego sternika jachtowego)

kapitana jachtowego

motorowodnego sternika morskiego

kapitana motorowodnego

Prowadzimy także warsztaty nawigacyjne i kursy SRC GMDSS (UKF+DSC) w systemie RYA. Możemy również zorganizować wiele szkoleń teoretycznych i praktycznych w systemie RYA na wszystkie stopnie żeglarskie i motorowodne oraz na międzynarodowy certyfikat kompetencji ICC

Jesteśmy zrzeszeni w ISSA - International Sailing School Association.

Specjalistyczne kursy np. EFR – pierwszej pomocy (emergency first response) lub ITR – indywidualnych technik ratowniczych są organizowane dla osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności. Dla zorganizowanych grup możemy przeprowadzić szereg teoretycznych kursów RYA, w tym: kurs astronawigacji lub Yachtmaster Ocean RYA Theory, RYA Radar, RYA Diesel Engine, Day Skipper RYA, Coastal Skipper / Yachtmaster RYA.

Oferujemy czartery jachtów i międzynarodowy wynajem jachtów. Współpracujemy obecnie z wieloma firmami czarterowymi z całego świata, dzięki czemu możemy zaproponować czarter jachtu, który będzie spełniał Twoje wymagania – szczegóły w dziale Czartery.

Organizujemy rejsy morskie na jachtach zarówno w formie cyklicznych imprez jak i rejsy indywidualne. Proponujemy rejsy morskie zarówno po Bałtyku, Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym oraz innych akwenach. Więcej informacji w dziale Rejsy morskie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz obejrzenia zdjęć z naszych wcześniejszych wypraw. Serwis jest systematycznie rozbudowywywany o nowe propozycje.

Do zobaczenia na morzach i oceanach

Sławomir Kulczak
kapitan jachtowy
Yachtmaster Ocean Instructor RYA

Instruktorzy

Kliper | Sławek Kulczak
Sławek Kulczak
właściciel, instruktor
Kliper | Przemek Kulczak
Przemek Kulczak
instruktor
Kliper | Hania Kulczak
Hania Kulczak
instruktor
Kliper | Kuba Boryczko
Kuba Boryczko
instruktor
Kliper | kliper 8
Sebastian Boryczko
instruktor
Kliper | kliper 3
Stanisław Kozyra
instruktor
Kliper | Krzysztof Karlik
Krzysztof Karlik
instruktor
Kliper | kliper 14
Krystian Rutkowski
instruktor
Instruktorów oraz skiperów, którzy chcieliby zasilić kadrę szkoleniową Klipera prosimy o przesyłanie CV na adres kontakt@kliper.net.pl

Współpracujemy

Skontaktuj się!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości - napisz do nas! Odpowiadamy w ciągu 24 godzin.

couple